Tehnikas

“Kad Tu esi nonācis problēmās un lietas nenotiek kā gribētos, tad izmanto visu, ko esi mācījies”, saka viens no slavenākajiem aktiermeistarības pedagogiem, METODES jeb METHOD ACTING pamatlicējs Lī Strasbergs.

Prasības:

Intensīvais aktiermeistarības kurss iesācējiem

Katru pirmdienu

no 30. septembra

18:30 - 21:30

Ganību dambis 22d, Rīga

60 EUR

TEHNIKAS un
DARBS AR AINĀM - 100 EUR

Absurds. Jo spēcīgāka Tev tehnika (runa šeit ir par prasmju tehnikām, lai nebūtu lieku pārpratumu),  kas Tevi noved pie rezultāta, jo mazāk viņu jālieto.  Protams, lai to panāktu, Tev jābūt gatavam daudz mēģināt, daudz kļūdīties, lai atkal mēģinātu un, iespējams, nekļūdītos.

Nodarbībās pētīsim gan jau pieminēta Lī Strasberga, gan jau Intensīvajā aktiermeistarības kursā iepazītā Sanforda Meisnera tehniku, kā arī pieskarsimies citu izveidotām, atzītām, tehnikām. Protams, aktiermeistarībās etīžu radīšana ir mūsu ikdienas pamatā.

Reizēm nācies dzirdēt studentus sakām, “Davaj, kaut ko citu? Šo jau darījām iepriekš”. Lai arī nodarbībās reizēm mēdz būt jautri un pat ļoti, tomēr jābrīdina, ka šis nav pulciņš jeb izklaides atrakcija korporatīvajā pasākumā un mūsu uzdevums nav Tevi izklaidēt. Tāpēc, ja meklē iespēju jautri pavadīt pirmdienas vakarus, un tas ir OK, šis droši vien nebūs priekš Tevis. Arī bokseri, un pianisti, gleznotāji un finansisti, savu tehniku izkopj tik tālu, ka pēc tam jau paliek vieta improvizācijai. Un, šeit jāsaka uzreiz, improvizācija nav slinkuma lāpīšanas instruments. Lai varētu improvizēt, un tas attiecas uz jebkuru dzīves jomu, jāiegulda milzīgs darbs. Protams, ja bērnībā 3 gadus esi spēlējis klavieres un jebkurā brīdī tagad vari atskaņot Vestarda Šimkus koncertprogrammu VESTARDS ŠIMKUS. IMRPOVIZĀCIJAS. PIERAKSTĪTĀS UN BRĪVĀS. un zini vēl pāris tādus cilvēkus, tad esam smagi kļūdījušies.