Pasaki man un es aizmirsīšu.
Iemāci man un es atcerēšos.
Iesaisti mani un es iemācīšos.

Bendžmains Frankilins

Toms Liepājnieks

AKTIERIS, RĪGAS AKTIERU STUDIJAS VADĪTĀJS

Tomam ir bakalaura grāds Dramatiskā teātra aktiermāklsā, ko ieguvis 2011. gadā Latvijas Kultūras Akadēmijā. Pēc studijām Toms kopā ar vēl 5  kursa biedriem – Kasparu Dumburu, Madaru Botmani, Juri Jopi, Zani Dombrovsku un Anetu Saulīti -  tika uzaicināts strādāt Latvijas Nacionālajā teātrī kā štata aktieris. Pēc pavadītās sezonas, ticis nominēts Latvijas teātra balvas Spēlmaņu Nakts 2012 kategorijā Labākais jaunais aktieris par lomu izrādē Īsie Zibsnīgie Mirkļi Ģirta Šoļa režijā. Pēc sezonas beigām Toms izvēlējās pamest pastāvīgo darbu teātrī, lai turpinātu aktiermeistarības studijas. Kopš tā laika izdevies paviesoties Anglijā, lai padziļināti apgūtu Metodes aktiermeistarību pie Sema Rumbelova (Sam Rumbelow, Method Acting London), kā arī ASV, lai apgūtu S. Meisnera tehniku un kinoaktiermeistarības tehniku Džeimsa Franko aktiermeistarības un Filmu skolā (James Franco’s Acting and Film School in Los Angeles). Latvijas Kultūras Akadēmijas  Skatuves māklu festivālā Patriarha Rudens 2017 Toms uzvarēja kategorijā Labākais Aktieris. Ar Valtera Sīļa veidoto monoizrādi Zudusī Antarktīda Toms ieguvis tiesības piedalīties pasaules lielākajā monoizrāžu festivālā United Solo, kas norisināsies šī gada novembrī Ņujorkā. Kopš 2017. gada Toms vada Rīgas Aktieru Studiju un ir aktiermeistarības pasniedzējs.

Madara Melne Tomsone

Aktrise, runas pedagoģe

Madara vada skatuves un publiskās runas treniņus kopš 2010. gada. Dara to individuāli un grupā. Paralēli strādājot ar mums Madara pasniedz skatuves runas nodarbības Rīgas Doma Kora skolā, LU sociālo zinātņu fakultātē, Latvijas Radio, kā arī strādā ar Eiropas Hitu Radio ētera balsīm.
Madara ir absolvējusi Klaipēdas Universitāti, iegūsot bakalaura grādu aktiera specialitātē, kā arī maģistra grādu Mākslās Latvijas Kultūras Akadēmijā.

Ināra Slucka

Aktrise, teātra un operas režisore

Ināra ir viena no godalgotākajām Latvijas aktrisēm. Neskaitāmas reizes nominēta kā labākā aktrise Latvijas teātra balvai Spēlmaņu nakts. Ināras izrāde MAN 30 GADU saņēmusi nomināciju gada lielās formas izrāde. Par šo izrādi nominēta arī kā gada režisore. Divas reizes ieguvusi Nacionālo Kino balvu Lielais Kristaps gan kā labākā aktrise, gan kā labākā otrā plāna aktrise. Ieguvisi Starptautiskā kinofestivāla Baltijas Pērle labākās aktrises titulu par lomu filmā PŪĶA OLA.
Ināra ir ieguvusi bakalaura grādu kā dramatiskā teātra un kino aktrise Latvijas Valsts Konservatorijā, Teātra mākslas nodaļā. 2006. gadā apsovēta Latvijas Kultūras akadēmija ar maģistra grādu teātra režijā.
Kopš 1982. gada Ināra ir Latvijas Nacionālā teātra aktrise.

Mārtiņš Spūds

 

Horeogrāfs, operas režisors

Mārtiņš ir ieguvis Bakalaura grādu Latvijas Kultūras Akadēmijā specializējoties laikmetīgās dejas horeogrāfijā. Itālijā iegūts maģistra grāds operas režijā. Ir ieguvis sertifikātu Ņujorkas Labāna Kustību Institūtā, kas specializējas Rūdolfa fon Labāna kustību analīzes metodikā.

Lauma Balode

Aktrise, producente

Lauma ir nominēta Latvijas teātra balvas Spēlmaņu Nakts 2019 kategorijā Gada Aktrise par lomu Zenta Mauriņa izrādē “ZENTAS MAURIŅAS DOKUMENTĀLIE SAPŅI”, režisore Kristīne Krūze. Lauma ir arī šis izrādes idejas autore un producente. 2008. gadā Lauma absolvēja Latvijas Kultūras akdēmiju iegūstot dramatiskā teātra režisores un aktrises specializāciju. 2011. gadā turpat Lauma ieguva maģistra diplomu kino režijā. Pēc divu gadu darba Liepājas teātrī kā štata aktrise, Lauma izvēlējās trupināt karjeru individuāli. Kopš tā brīža, Lauma ar izrādēm paviesojusies ASV, Krievijā, Beļģijā, Čehijā, Somijā un Polijā. Daudz laika ir veltīts izrādēm, kuras mērķauditorija ir dažāda vecuma bērni -  KĀ SAULE GADĪJĀS Ingas Tropas  režijā, PIRAMĪDA, režisors Viesturs Roziņš u.c. Ipaši jāuzsver  Bērnu Žūrijas Grand Prix iegūtās izrādes un jau pieminētās Spēlmaņu Nakts nominētā Ingas Tropas veidotā izrāde BALTĀ GRĀMATA, kas joprojām ir teātra Dirty Deal Teatro repertuārā. Lauma ir attīstījusi savu aktiermeistarību ne tikai Latvijā, bet arī gadu studējusi Krakovas teātra akadēmijā, mācījuises Andžeja Vajdas kino skolā Varšavā, un pilnveidojusi sevi dažādās pausaules līmeņa meistarklasēs ASV, Polijā, Anglijā un Vācijā.