Darbs ar ainām

Mēģinājums

Aktiera profesijas apgūšanai ir sākums, bet nav beigu. Dzīves laikā kāds aktieris apgūst daudz dažādu aktiermeistarības tehniku, tās sintezē, beigās izvēlas vienu un vēl beigās saprot, ka visu jau zinājis no paša sākuma, bet nav mācējis “sev tikt klāt”. Cits, turpretim, sev klāt jau tiek no paša sākuma, nav apguvis nekādas tehnikas un “viss strādā”. Lai nu kā, aktiermeistarības tehnika nav pašmērķis, jo beigu beigās jau tiks vērtēts viens – vai Tu mācēji izstāstīt STĀSTU.

Prasības:

Intensīvais aktiermeistarības kurss iesācējiem

Trešdienās

no 2. oktobra

18:30 - 21:30

Ganību dambis 22d, Rīga

60 EUR

DARBS AR AINĀM un
TEHNIKAS - 100 EUR

Pasniedzējs: Toms Liepājnieks

Nodarbībās DARBS AR AINĀM Tu stāstīsi stāstu. Tev būs jāstrādā ar sevis izvēlētu lugas vai scenārija fragmentu. Strādāt nozīmē – analizēt ainu un tajā iesaistītos tēlus, meklēt ainas un tēlu stāstu un saslēgtu to ar savu, lai pēc trim mēnešiem kopīga darba Tu to varētu jau izdarīt UZ SKATUVES publikas priekšā.

Lai piedalītos nodarbībās jābūt gatavam PAŠIEGULDĪTIES. Daudz jāstrādā ārpus nodarbībām – pētot tēlus, pētot situācijas. Tikties ar savu ainas partneri un MĒĢINĀT, mēģināt, mēģināt un mēģināt. Teksta iemācīšanās netiks uzskatīta par uzvaru.  Ja Tavas izvēlētās ainas tēls ir pabijis karā, tad jābūt gatavam atrast kādu, kurš tur ir bijis un izprast viņu. Ja Tavas izvēlētās ainas tēls ir sieviete, kura ir veikusi abortu, atrodi viņu, uzaicini uz sarunu, NENOSODI, bet centies viņu izprast. AIZSPRIEDUMIEM TE NAV VIETAS

Tēlu ir daudz, stāstu vēl vairāk, ja gribi izstāstīt kaut vienu, tiekamies MEĢINĀJUMĀ!